وبلاگ

قوانین جدید گواهینامه رانندگی 1401

قانون و مقررارت جدید گواهینامه رانندگی 1401

 

کسانی که اقدام به دریافت گواهینامه رانندگی کرده اند یا می خواهند آن را دریافت نمایند ، لازم است با قوانین جدید گواهینامه رانندگی 1401 و یا قانون مقررارت جدید گواهینامه 1401 که به تازگی به تصویب رسیده است آشنا بشوند، چرا که این قوانین برای کاهش تصادفات ناشی از کم تجربگی رانندگان است ، و آگاهی از این قوانین کمک بسیار زیادی به آن ها خواهد کرد.

 

قوانین جدید گواهینامه رانندگی 1401 شامل 5 نوع قانون می باشد که در ادامه به توضیح آن ها نیز اشاره خواهیم کرد تا به طور کامل به مقررارتی که تازه تصویب شده آشنایی کامل پیدا نمایید.

 

پیشنهادی : آزمون آیین نامه 

 

5 قوانین جدید گواهینامه رانندگی در سال جدید

 

5 قوانین جدید گواهینامه رانندگی در سال 1401 یا در سال جدید شامل موارد های زیر می باشند :

 

  1. قانون اول : افرادی که به تازگی گواهینامه رانندگی را دریافت کرده اند، در سه ماه اول مجاز نیستند که به تنهایی رانندگی کنند و حتما باید یک فرد با تجربه به هنگام رانندگی در کنار آن ها بنشیند.
  2. قانون دوم : کسانی‌که تازه گواهینامه می‌گیرند نمی‌توانند به مدت یک سال در مسیرهای برون‌ شهری رانندگی کنند و رانندگی در محدوده ی زمانی بین 12 شب تا 5 صبح هم برای تازه کار ها ممنوع می باشد و نمی توانند در این ساعات رانندگی کنند.
  3. قانون سوم : طبق قوانین جدید تصویب شده، دیگر برای دریافت گواهینامه نیازی نیست که حتما کارت پایان خدمت داشته باشید، در نتیجه بدون رفتن به سربازی هم در قانون جدید می توانید گواهینامه بگیرید.
  4. قانون چهارم : گواهینامه رانندگی پایه سه دارای اعتبار 10 ساله نیز می باشد، به محض این که این دوران تمام بشود، فرد باید در صورتی که از نظر سلامت جسمی روحی تایید شده است، اقدام به تمدید گواهینامه برای ده سال دیگر نماید.
  5. قانون پنجم : نصب علامت احتیاط راننده مبتدی است در جلو و عقب ماشین از قوانین جدید گواهینامه رانندگی 1401 می باشد و این را هم بدانید که  این قوانین برای دارندگان گواهینامه موتور سیکلت هم نیز صدق می کند.
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.