وبلاگ

هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین المللی رانندگی 1401

نحوه دریافت گواهینامه بین المللی 1401 + مدارک و شرایط صدور

 

ما در این مقاله به هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین المللی رانندگی 1401 و نحوه دریافت گواهینامه بین المللی 1401 به همراه مدارک و شرایط صدور نیز اشاره کردیم پس با ای درایور همراه باشید.

 

در سال جدید هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی 1401 برای شما عزیزانی که قصد گرفتن آن را دارید مهم باشد.

هنرجویان و متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی بین المللی این روز‌ها با چالش‌ های بسیار زیادی مواجه هستند و از طرفی هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی 1401 یک مشکل شده است. 

 

۱۹۶ کشور هستند که با صدور گواهینامه بین المللی به آن‌ ها اجازه رانندگی در این کشور های عضو را خواهد داد که کشور عزیزمان ایران هم جزء آن ها می باشد.

 

گواهی نامه بین المللی رانندگی چیست؟

 

گواهینامه بین المللی مدرکی می باشد که در اکثر کشور ها به مدت یک ساله یا سه ساله اعتبار دارد و به شما اجازه رانندگی در جاده‌ های آن کشور را نیز می دهند. برای صدور گواهینامه بین المللی مانند گواهی نامه پایه ۳ خود لازم نیست به ناجا یا پلیس +10 یا مراکز مربوط به راهنمایی و رانندگی کشور مراجعه نمایید.

 

کسی که می خواهد گواهینامه بین المللی بگیرید در واقع توریست می باشد و تمام آنچه مسافران و گردشگران نیاز دارند به سازمان گردشگری و اتومبیل‌ رانی جمهوری اسلامی مربوط می‌شود.

 

مطالب پیشنهاد ما :

رهگیری گواهینامه 

کارتکس گواهینامه

قوانین جدید گواهینامه

 

چگونه می توانید گواهینامه بین المللی بگیریم؟

 

برای گرفتن گواهینامه رانندگی بین المللی باید از طریق سازمان گردشگری و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی که این وظیفه را بر عهده دارد اقدام نمایید.

 

صدور گواهینامه بین المللی از دو راه انجام می‌شود که شامل :

  • حضوری و اینترنتی.

دریافت گواهینامه بین المللی به صورت اینترنتی و غیر حضوری حدود 7 روز طول می کشند و گواهینامه بین المللی درب منزل برایتان ارسال می شود.

 

دریافت گواهینامه بین المللی به صورت حضوری این خوبی را دارد که پس یک ساعت می توانید آن را دریافت نمایید.

 

برای دریافت گواهی نامه بین المللی به روش حضوری کجا باید مراجعه کنیم؟

 

برای دریافت گواهی نامه بین المللی به روش حضوری می توانید به آدرس زیر برای یافتن نزدیک‌ ترین شعبه در جهت دریافت گواهینامه بین المللی مراجعه نمایید.

https://gis.taci.ir

 

همانطور که در تصویر پیداست با انتخاب نزدیک‌ترین محل و انتخاب هدف خود راهنمایی خواهید شد.

 

این را هم بدانید که برای پیگیری دریافت گواهینامه بین المللی می‌توانید با شماره 096029 تماس بگیرید و از مسئولان راهنمایی بخواهید.

 

 

دریافت گواهی نامه بین المللی
دریافت گواهی نامه بین المللی

 

مدارک های مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی چیست ؟

 

مدارک های مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی شامل موارد زیر می باشند :

 

  • اصل گواهینامه رانندگی (حداقل دارای اعتبار ۱ ماه و ۱ روز)
  • کپی پاسپورت (تاریخ دار)
  • کپی کارت ملی
  • یک قطعه عکس 3*4 رنگی (برای بانوان عکس باید با حجاب باشد)

 

مدرک اول گواهینامه رانندگی پایه 3 است که حداقل یک ماه از اعتبار آن باید مانده باشد و در صورتی که اعتبار گواهینامه شما گذشته یا کمتر از یک ماه هست سریع نسبت به تمدید آن اقدام نمایید و سپس برای اخذ گواهینامه بین المللی اقدام نمایید.

 

مدرک دوم پاسپورت یا گذرنامه می باشد که بدون شک گواهینامه بین المللی برای سفرهای خارج کشور لازم است و هر کسی که قرار باشد از کشور خارج شود به پاسپورت نیاز دارد.

 

اگر هم گواهینامه دارای اعتبار دارید و هم پاسپورت دارید از روی هر دو کپی تهیه کنید و یک قطعه عکس تیز لازم می باشد.

 

حالا می‌توانید به مراکزی که از پیش آدرس آن را پیدا کرده‌ اید در ساعات ادارای مراجعه نمایید. در این مراکز باید هزینه گرفتن گواهینامه بین المللی که بسته به درخواست شما مبلغی بین 100 تا 350 هزار تومان خواهد بود را پرداخت کرده و فرم مربوط به اخذ گواهینامه بین المللی را به دو زبان فارسی و انگلیسی پر نمایید.

 

مدارک مورد نیاز را ارائه کنید و پس از یک ساعت گواهینامه بین المللی را دریافت نمایید. این گواهی نامه امکان ترجمه به 7 زبان را خواهد داشت که شامل زبان های زیر می باشند :

  • انگليسی، چینی، فرانسوی، روسی، عربی،‌ آلمانی، اسپانیایی

 

نکته مهم : این را بدانید که پس از اتمام مهلت گواهینامه بین المللی که بنا به درخواست شما یک ساله یا سه ساله صادر شده است امکان تمدید آن وجود ندارد. برای اخذ مجدد آن باید با در دست داشتن سایر مدارک ذکر شده به همراه گواهینامه قبلی مجدد برای صدور اقدام نمایید.

 

مدارک های مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی
مدارک های مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی

 

دریافت گواهینامه بین المللی یا IDP به صورت اینترنتی

 

این را باید بدانید که زمان صدور گواهینامه بین المللی از این طریق 7 تا 10 روز زمان لازم دارد و پس از طی این زمان گواهینامه بین المللی به آدرس شما پست می شود.

 

نکته دوم این است که تمامی مدارکی که در بالا اشاره شد را باید با کیفیت بالا اسکن نمایید و در قسمت‌ های مشخص شده در سایت به صورت فایل عکس آپلود کنید و سپس برای شروع باید به آدرس http://shop.taci.ir مراجعه کنید.

 

برای دریافت گواهینامه بین المللی و یا IDP باید از این طریق نیز اقدام نمایید.

 

دریافت گواهینامه بین المللی یا IDP به صورت اینترنتی
دریافت گواهینامه بین المللی یا IDP به صورت اینترنتی

 

هزینه گواهینامه بین المللی چقدر است؟

 

اگر به دنبال اطلاع از هزینه گواهینامه بین المللی هستنید با ما همراه باشید.

 

برای دریافت گواهینامه بین المللی یک ساله مبلغ 109 هزار تومان و برای دریافت گواهینامه بین المللی سه ساله مبلغ 3350 هزار تومان باید پرداخت نمایید.

 

اگر می خواهید که گواهینامه نامه بین المللی متورسیکلت دریافت نمایید، برای دریافت گواهینامه بین المللی موتورسیکلت مبلغ 132 هزار تومان باید هزینه کرد.

 

پس از پرداخت، 7 تا 10 روز زمان لازم خواهد بود که گواهینامه بین المللی درب منزل شما پست شود و به دو نکته توجه فرمایید.

 

۱- قل از این که بخواهید گواهینامه بین المللی بگیرید بررسی کنید که آیا کشور مقصد شما این گواهینامه را قبول دارد یا خیر. مثلا کشور چین یا گرجستان این گواهینامه را قبول ندارد و کشور امارات نیز فقط برای ماشین‌ های اجاره‌ای اجازه رانندگی می‌دهد.

 

۲- پس از دریافت گواهی نامه شما به عنوان یک راننده متعهد باید تمامی قوانین کشور مقصد را بشناسید و بر اساس آن رفتار کنید. پلیس هر کشور بر اساس قوانین آن کشور عمل می نماید.

 

امیدواریم اطلاعات مفیدی را به شما در جهت هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین المللی رانندگی 1401 و نحوه دریافت گواهینامه بین المللی 1401 به همراه مدارک و شرایط صدور ارائه داده باشیم.

 

مقاله مرتبط :

هزینه گواهینامه پایه دو

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.