وبلاگ

جریمه پارک دوبل در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

مبلغ جریمه پارک دوبل

 

اگر به دنبال جریمه پارک دوبل در سال 1401 هستید با ما همراه باشید تا دقیق ترین اطلاعات را بدست بیاورید.

 

خیلی از مردم عزیز و رانندگان می خواهند بدانند که مبلغ جریمه پارک دوبل چقدر است ؟

یکی از عواملی که باعث کندی حرکت خودروها و ترافیک در شهر می باشد ، پارک دوبل می باشد. پارک دوبل سبب بسته شده مسیر و توقف خیابان ها می شود.

علت آن این است که رانندگان به گمان این که فقط چند دقیقه طول میکشد تا نیازهای خود را تامین کنند، ماشینشان را به صورت دوبل متوقف می نمایند. همین امر باعث شده تا در اکثر خیابان ها مخصوصا خیابان های فرعی باعث ترافیک بشود.

 

خوب برویم سر اصل مطلب، توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع در کلانشهرها و جاده های بین شهری 50 هزار تومان می باشد. جریمه پارک دوبل در سایر شهرها 40 هزار تومان و جریمه پارک دوبل در روستا و راه های روستایی 20 هزار تومان است.

همچنین توقف دوبله در معابر در کلانشهرها و جاده های بین شهری 30 هزار تومان و سایر شهرها 20 هزار تومان و روستا و راه های روستایی 10 هزار تومان می باشد.

نکته مهم : البته این را بدانید که این نرخ جریمه پارک دوبل در سال 1399 می باشد و در سال 1401 حدود 12 درصد افزایش پیدا کرده است.

 

جریمه پارک دوبل
جریمه پارک دوبل

 

اعتراض به جریمه پارک دوبل

 

یکی از سوالاتی که ذهن اکثر رانندگان را مشغول کرده این است که اعتراض به جریمه پارک دوبل امکان پذیر هست یا خیر و اگر اعتراض کنیم جریمه پارک دوبل بخشیده می شود یا خیر ؟

 

اعتراض به جریمه پارک دوبل اصلا امکان پذیر نمی باشد چرا که خبری از طرح بخشش جریمه های دیرکرد راهنمایی و رانندگی نیست. خیلی از رانندگان فکر می کنند که می توانند با اعتراض از شر جریمه پارک دوبل راحت شوند ولی این طور نمی باشد چرا که این نوع جریمه قابل بخشیدن نیست.

 

البته این را بدانید که امکان اعتراض به جریمه های خودرو همیشه وجود دارد.  این حق مسلم برای هر راننده می باشد که بتواند در صورت داشتن هرگونه اعتراض به جریمه های ثبت شده، در مهلت مقرر و قانونی به آنرها معترض باشد و فرایند اعتراض به جریمه را بر اساس همان چیزی که قانون مشخص کرده است، طی کند، ولی اعتراض به جریمه های ثبت شده با اعتراض به جریمه های دوبل فرق می کند.

 

مقالات پیشنهادی :

هزینه گواهینامه پایه دو

آزمون آیین نامه

نمونه سوالات آیین نامه

استعلام تصادفات رانندگی

جریمه پرداخت نکردن عوارض اتوبان

کارتکس گواهینامه

 

اعتراض به جریمه پارک دوبل
اعتراض به جریمه پارک دوبل

 

جریمه پارک دوبل با دستگاه های کنترل مکانیزه دوربین

 

یکی دیگر از سوالاتی که برای اثر رانندگان پیش آید این است که جریمه پارک دوبل با دستگاه های کنترل مکانیزه چگونه می باشد ؟

توقف در حریم تابلوهای‌ ایستادن ممنوع، توقف در ابتدا و انتهای پیچ‌ها، توقف در حریم تابلوهای توقف مطلقا ممنوع، روی پل‌ها، حریم تقاطع‌ها، توقف غیرمجاز در ایستگاه‌های وسایل نقلیه عمومی ( اتوبوس و تاکسی)، توقفات دوبله و هر نوع توقفی که باعث سد معبر یا اختلال در عبور و مرور می ‌شود و توقف وسایل نقلیه غیرمجاز در ایستگاه‌های مخصوص بارگیری و تخلیه بار از جمله تخلفاتی است که توسط دستگاه های کنترل مکانیزه دوربین انجام می شود.

 

ماشین های کنترل مکانیزه توان حرکت یکنواخت را در خیابان ها دارد و بر انواع پارک های حاشیه ای نظارت می کنند. این ماشین ها با میانگین سرعت 20 الی 30 کیلومتر بر ساعت توان نظارت بر حدود 1400 محل پارک مجهز به پارکومتر و 700 پارک غیرمجاز را در ساعت دارا می باشند. حرکت با این سرعت این امکان را به دوربین می‌دهد که ضمن تصویربرداری، پلاک اتومبیل را شناسایی و شماره آن را ذخیره نماید.

 

این ماشین های مکانیزه علاوه بر ثبت تخلف پارک حاشیه ای و جریمه پارک دوبل، توقف غیرمجاز در معابر دارای پارکومتر را هم، ثبت می نمایند و این تخلفات ثبت شده توسط پیامک به این رانندگان ارسال می شود.

 

نتیجه گیری :

 

همانطور که گفتیم نمی توانید برای جریمه پارک دوبل اعتراضی کنید زیرا اساسا در قانون اعتراض به جریمه های رانندگی آمده است که معترض فقط 60 روز مهلت اعتراض دارد. یعنی اینکه بعد از 60 روز و دو برابر شدن جریمه پارک دوبل، هیچ فرصتی برای اعتراض وجود ندارد. پس حتما توجه کنید اگر جریمه های الصاقی، تسلیمی را پرداخت نکنید بعد از 60 روز دو برابر می شوند و متخلف را مجبور می کنند که هزینه ای دو برابری برای پاک کردن جریمه از خلافی و جریمه پارک دوبل پرداخت نماید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.