وبلاگ

جریمه شعر نویسی روی ماشین

شعر نویسی بر روی ماشین و جریمه آن

 

یکی از سوالات اکثر افراد این است که جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدر است و یا چرا نباید بر روی خودرو شعر نوشت ؟

 

رعایت کردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نیاز یادگیری قوانین و مقررات می باشد برای این که بتوانید این قوانین و مقررات را به صورت کامل یاد بگیرید، می‌توانید از نمونه سوالات آیین نامه و آزمون آیین نامه، ای درایور استفاده نمایید.

 

دلیل این که نباید بر روی خودرو شعر، متن یا از برچسب استفاده نماییم این است که باعث می شود حواس دیگر رانندگان هنگام خواندن آن شعر پرت شود. همین امر باعث می شود احتمال وقوع تصادف افزایش یابد. به خاطر همین، قانون برای افرادی که بر روی خودروهای خود برچسب و یا استیکر می چسبانند و یا اقدام به نوشتن شعر و نوشته می‌کنند، جریمه‌ ای معادل 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدر است ؟

 

سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این روز‌ها برچسب‌ ها و استیکر‌هایی با نماد‌های مختلف همچون نمادی از یک نوع ماده مخدر روی بدنه خودرو‌ها نصب می‌شود که نگاه رانندگان‌ های خودروهای دیگر را به خود جلب می نماید.

 

ایشان فرمودند : گاهی این شعرها و برچسب ها در قالب یک جمله روی ماشین نصب شده و رانندگان خودرو‌های عبوری برای خواندن آن چند ثانیه‌ ای محو آن جمله می شوند و همین امر باعث می شود، راننده دچار حواس پرتی شده و این حواس پرتی احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد.

 

سرهنگ جهانی در پایان گفت: برابر قانون هر خودرویی که اقدام به نصب استیکر، شعر، متن و برچسب بر روی بدنه خودرو نماید توسط عوامل پلیس اعمال قانون شده و همانطور که در بالا هم اشاره کردیم مطابق قانون 30 هزار تومان جریمه خواهد شد.

 

مقالات پیشنهادی :

هزینه گواهینامه پایه دو

کارتکس گواهینامه

هزینه تعویض پلاک موتور

جریمه رد شدن از چراغ قرمز

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.