وبلاگ

هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401

مبلغ تعویض پلاک موتور سیکلت در سال ۱۴۰۱

 

هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401 به همراه مدارک مورد نیاز  هم اعلام شده است تا شهروندان عیز قبل از مراجعه به مراکز شماره گذاری از قبل همه اطلاعات لازم در زمینه مبلغ تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401 را داشته باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در مورد هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت را بدست بیاورید.

 

هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401 نیز، به هزینه های اصلی و فرعی، تقسیم می گردد. مبلغ اصلی تعویض پلاک موتور سیکلت که توسط مراکز تعویض پلاک، گرفته می شود، 50 هزار تومان و هزینه های فرعی تعویض پلاک موتور سیکلت که شامل مالیات، عوارض و خلافی موتور بوده، بسته به داخلی و خارجی بودن موتور و میزان تخلفات و جریمه های آن، متفاوت می باشد.

 

این را هم بدانید که بر اساس قانون جدید تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401، در صورتی که فرد، قبل از اخذ نوبت از مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی، اقدام به پرداخت مالیات موتور سیکلت خود، نکرده باشد، ابتدا، به درگاه پرداخت مالیات موتور نیز، هدایت می شود و پس از آن، می تواند، اقدام به اخذ نوبت اینترنتی از مراکز تعویض پلاک کند.

 

مدارک های مورد نیاز جهت انتقال مالکیت موتور سیکلت

 

مدارک های مورد نیاز جهت انقال مالکیت موتور سیکلت شامل موارد های زیر می باشند :

 

  • اصل و کپی کارت ملی طرفین معامله
  • اصل و کپی شناسنامه طرفین معامله
  • سند موتور سیکلت ( نسخه اصلی سند) ، سندی که توسط پلیس راهور در اختیار شما قرار گرفته است. اگر شما سند موتور سیکلت خود را گم کرده اید ، باید درخواست ثبت آگهی به یکی از روزنامه های کثیر الانتشار جهت اعلام مفقود شدن سند و پذیرفتن مسئولیت های فساد های ناشی از وجود سند انجام بدهید.
  • اصل کارت وسیله نقلیه
  • ارائه برگه از پلیس +10 جهت پرداخت کامل جریمه ها یا ارائه سندی مبنی بر اعلام جرائم موتورسیکلت در صورتی که جریمه ها را پرداخت نکرده باشید.
  • اعلام مکان سکونت و احراز اینکه شما در مکان ذکر شده سکونت دارید.
  • بیمه شخص ثالث دارای اعتبار

 

مقالات پیشنهادی :

آزمون آیین نامه رایگان

مدارک لازم برای اخذ گواهینامه موتور سیکلت

قوانین جدید گواهینامه

کارتکس گواهینامه رانندگی

 

هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401
هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401

 

هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت با چه کسی است ؟

 

تعویض پلاک، یکی از موارد بسیار مهم می باشد که باید، پس از انجام معامله خرید و فروش موتور سیکلت، توسط خریدار و فروشنده، صورت گیرد و به معنای انتقال پلاک، به نام خریدار جدید، می باشد. انجام این کار با داشتن وکالت تعویض پلاک خودرو یا موتور نیز امکان پذیر است. اما، در هر صورت، طرفین باید، هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401 را بر اساس قوانین جدید، بپردازند.

 

قانون گذار، برای پرداخت هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401، شخصی را معین نکرده است ولی پرداخت هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت، بر عهده خریدار می باشد که البته، این امر، قابل توافق نیز هست و فروشنده، می تواند، پرداخت آن را انجام بدهد.

 

برای انجام تعویض پلاک موتور سیکلت، پرداخت هزینه کافی نبوده و طرفین حتما باید با مراجعه به آدرس nobatdehi.epolice.ir، از مراکز تعویض پلاک، نوبت گرفته و دارای شرایط و مدارک مشخصی باشند تا تعویض پلاک آن ها، صورت بگیرد.

 

ما سعی کردیم در این مقاله در مورد هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت در سال 1401 و دیگر اطلاعات مثل مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت موتور سیکلت اشاره کنیم امیدوارم که این مطالب برایتان مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.